A Magyar Gyógyszerészi Kamara Budapesti Szervezete szeretettel meghívja Önt a XXI. Patikanap budapesti megnyitójára, amely
2026. június 03. napján 10:00 órakor kezdődik a Kristály Gyógyszertárban.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara minden év júniusában rendezi meg az Országos Patikanapot.
Az idei rendezvény témája: Várandósok a gyógyszertárban
Szeretnénk a társadalom figyelmét ráirányítani, hogy a gyógyszertárak nem egyszerűen csak gyógyszertároló és gyógyszerkiadó egységek, hanem a lakosság egészségmegőrzésének fontos állomásai.
Szeretném, hogyha visszatérnénk ahhoz a rendszerhez, ahol szinte minden patika részt vett a patikanapokon – vallja dr. Szendrényi Dániel, az MGYK Budapesti Szervezete elnöke, a TEÉ alelnöke, a ferencvárosi Arany Páva Gyógyszertár tulajdonosa, ahol a tavalyi patikanap központi megnyitóját tartották.
– A 2025-ös, XX. patikanap országos megnyitóját a budapesti szervezet rendezte, és az ön gyógyszertárában került rá sor. Mi motiválta abban, hogy magukra vállalták ezt a feladatot?
Szemléletváltozásra van szükség, aminek az lenne célja, hogy az országos patikanapot minden gyógyszertár magáénak érezze – vallja dr. Nagy Vilmos alelnök, akivel a közelgő patikanapról beszélgettünk.
– 2024-ben a Pest vármegyei Alsónémediben, a tulajdonában lévő Glória Gyógyszertárban került sor az országos patikanapi megnyitóra. Ha emlékeim nem csalnak, önkét jelentkezett erre a feladatra. Miért?
Tisztelt Elnökség!
Tisztelt Kolléganő! Tisztelt Kolléga!
MEGHÍVÓ a 2026. május 19-én (kedd) 10:00 órakor kezdődő elnökségi ülésre.
Helyszín: MGYK Budapesti Szervezet Hivatala (1074 Budapest, Dob utca 31.)
Dr. Pintér Sándor belügyminiszter az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete, Magyarország Nemzeti Ünnepe, március 15. közelgő évfordulója alkalmából elismeréseket adott át 2026. március 12-én a Belügyminisztériumban.
A MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE POLGÁRI TAGOZATA kitüntetésben részesült
a hazai gyógyszergyártás és -ellátás kiegyensúlyozott működése érdekében végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként
DR. ÁCS ZOLTÁN
úr, gyógyszeripari szakgyógyszerész, a MEDITOP Gyógyszeripari Kft. ügyvezető igazgatója, alapító társtulajdonosa, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar oktatója, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar címzetes egyetemi tanára, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségi tagja.
A MAGYAR ARANY ÉRDEMKERESZT POLGÁRI TAGOZATA kitüntetésben részesült.
(kormany.hu)
Ezúton is gratulálunk a kitüntetettnek!